Podešve italské značky VIBRAM


Produkt světově známého výrobce z vysoce kvalitní PRYŽE i tzv. PUR-PRYŽE. Podešve Vibram jsou velmi odolné jak v těžších terénech (horský a lesní terén), tak i na tvrdších podkladech (kámen, beton, asfalt, led).

Díky vysoce oděruvzdorné schopnosti mívají podešve delší životnost. Podešve VIBRAM doporučujeme na veškerou trekovou , turistickou, mysliveckou, loveckou i Army obuv a to nejen do těžkých terénů, ale i na běžnou turistickou činnost.

Typické osmiúhelníkové žluté logo je od roku 1937 patentovanou obchodní značkou společnosti se sídlem v italském Albizzate, která se specializuje na výrobu pryžových podešví pro horolezectví, trekking a turistiku. Název vznikl z iniciál jména tvůrce Vitali Bramaniho.

Od roku 1954, kdy byla rozjeta sériová výroba podešví Vibram, se stal žlutý osmiúhelník Vibram, synonymem dokonalého řešení podešví pro horolezectví a turistiku.

Základní vlastností podešví Vibram je jejich odolnost proti otěru a přilnavost, které jsou funkční za nejrůznějších klimatických podmínek. Specifická pryžová směs, ze které je podešev vyrobena, se vyznačuje dlouhou životností, odolává prasknutí a zachovává si své vlastnosti na mokrém i suchém povrchu.
Obuv s podešví Vibram je stabilní, díky konstrukci podešve umožňuje přirozený pohyb při chůzi. Podle typu se odlišují svými vlastnostmi, jako je např. samočistící efekt, použití zón a micro podešví absorbujících nárazy, apod..

V dnešní době je společnost Vibram světovou jedničkou v oblasti vývoje a výroby vysoce odolných a výkonných gumových podrážek kombinující kvalitu, inovaci a nejlepší směsi. Vibram je na trhu znám jako společnost vyrábějící širokou škálu podešví zaměřené na venkovní aktivity. V důsledku toho jsou Vibram podešve vždy vyráběny tak, aby vždy zajistily nejlepší výkon, maximální úroveň pohodlí, dlouhotrvající kvalitu a moderní desing.