Podrážky Vibram

01.03.2013 11:24

 

Popis: C:\Users\Libor\LIBOR\Honza Rohrer\Treky\vibram-R.jpgTypické osmiúhelníkové žluté logo je od roku 1937 patentovanou obchodní značkou společnosti se sídlem v italském Albizzate, která se specializuje na výrobu pryžových podešví pro horolezectví, trekking a turistiku.

Název vznikl z iniciál jména tvůrce Vitali Bramaniho.


Od roku 1954, kdy byla rozjeta sériová výroba podešví Vibram, se stal žlutý osmiúhelník Vibram, synonymem dokonalého řešení podešví pro horolezectví a turistiku.

Základní vlastností podešví Vibram je jejich odolnost proti otěru a přilnavost, které jsou funkční za nejrůznějších klimatických podmínek. Specifická pryžová směs, ze které je podešev vyrobena, se vyznačuje dlouhou životností, odolává prasknutí a zachovává si své vlastnosti na mokrém i suchém povrchu.
Obuv s podešví Vibram je stabilní, odolává skluzu a díky konstrukci podešve umožňuje přirozený pohyb při chůzi. Podle typu se odlišují svými vlastnostmi, jako je např. samočistící efekt, použití zón a micro podešví absorbujících nárazy, apod..


V dnešní době je společnost Vibram světovou jedničkou v oblasti vývoje a výroby vysoce odolných a výkonných gumových podrážek kombinující kvalitu, inovaci a nejlepší směsi. Vibram je na trhu znám jako společnost vyrábějící širokou škálu podešví zaměřené na venkovní aktivity. V důsledku toho jsou Vibram podešve vždy vyráběny tak, aby vždy zajistily nejlepší výkon, maximální úroveň pohodlí, dlouhotrvající kvalitu a samozřejmě desing.

 

Příklady výrobních vzorů podešví :